TUNCELİ PERTEK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yunus NOZOĞLU'nun 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yunus NOZOĞLU'nun 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

 

                                                                                                                                                           Sevgili Meslektaşlarım,

 

Öğretmenlik mesleği bir adanmışlık mesleğidir. Öğretmen kendisini öğrencisini iyi yetiştirerek ülkesini daha ilerilere taşıyabilmek için kendisini adayandır. Bir insanı kurtarmanın âlemi kurtarmak olduğu bilincinde, mesai mefhumu gözetmeden vatanı ve milleti için çalışan, öğrencilerini daha güzel yarınlara hazırlayan gönül eridir.

Sevgi dolu bir öğretmen etrafındakilere ışık tutan bir mum gibidir. Öğrencileri onu arar onu sorar ışığından faydalanmak ister. Etrafımızdakilere sevgimizi eksik etmemeliyiz. Unutmayalım ki sevilen biri olmak istiyorsak, işimizi, öğrencilerimizi, insanları... sevmeliyiz.

Eğitimin temelinde insan vardır. İnsan ise anlaşılması zor olan bir yapıya sahiptir. İnsan yetiştirmek gibi zor bir mesleğe sahip olan bizler bu zorluğun bilincinde olarak, hassasiyetle işimizi en iyi şekilde yapmak zorundayız. Hata yapma lüksümüzün olmadığı bilincine sahip olarak bizlere emanet edilen yavrularımızı yetiştirme gayreti içerisinde olmalıyız.

Hızla gelişen bir çağda yaşamaktayız yenilikleri yakından takip etmeli ve biz öğretmenler kendimizi yenilemeliyiz. Öğrencilerimizi kendi yaşadığımız çağa göre değil onların yaşayacağı çağa göre yetiştirmeliyiz. Bu günü değil yarınları düşünerek daha iyi bir gelecek için çalışmalıyız.

Aylardan Kasım, güz ayının hüzünlü günlerinde kışa doğru giderken, biz öğretmenler gönüllerde bahar güneşi gibi açmalıyız. Topluma, geleceğimize ve gelecek nesillere can vermeliyiz, umut ışığı olmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle.

Mustafa Kemal Atatürk'ün Başöğretmenliği Kabul tarihi olan 24 Kasım günü, Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlar, öğretmenlerimize huzur, sağlık ve mutluluklar dilerim.

                                                    

                                                                                                                                                                                                  Yunus NOZOĞLU

                                                                                                                                                                                              İlçe Milli Eğitim Müdür V.

İstiklal Mah. 17 Kasım Caddesi No.33 62500 PERTEK/TUNCELİ - 0 (428) 651 24 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.