TUNCELİ PERTEK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürürmüz Fethi ATEŞ'in Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim  Müdürürmüz Fethi ATEŞ'in  Öğretmenler Günü Mesajı

 

         Sevgili öğretmenler, Saygıdeğer meslektaşlarım, Sizler ülkenin ve milletlerin bugününün ve yarınının şekillenmesinde en büyük emeği olan, hayatının büyük çoğunluğunu geleceğimizin teminatı çocuklarımıza  ayıran, adayan, dünyanın en kutsal mesleğinin temsilcilerisiniz. Yeryüzündeki bütün bilimsel olsun,  teknolojik olsun,  birçok alanda  olsun gelişmelerin temelinde sizlerin emeği  ve azmi vardır. Bu yüzden öğretmenlik mesleği dünyanın en kutsal, emek isteyen ve fedakarlık gerektiren mesleklerin başında gelir.

           Geçmişten günümüze eğitim sistemimizin temel taşları olan eğitim emekçilerimizin, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk'ün "Milletleri kurtaracak olanlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir" vecizesinde belirtildiği gibi arkadaşlarımızın görev aşkı ve azmini hiçbir olumsuzluğun kıramayacağının da bilinci içindeyiz. Görevinizi yerine getirirken, içinde bulunduğunuz şartlar ne olursa olsun çalışma azminizi ve şevkinizi kıracak her türlü olumsuz düşünceyi bir tarafa bırakarak, her gün yeni bir anlayış ve yeni bir vizyonla öğrencilerimizle birlikte elinizdeki kutsal meşale ile yolumuzu aydınlatmaya devam edeceksiniz.

            Bir meslektaşınız ve mesai arkadaşınız olarak, karşılaşabileceğimiz her türlü sorunun beraberce üstesinden geleceğimize inanıyorum. Çalışmalarınız esnasında sorumluluk duygusu içinde gösterdiğiniz anlayış ve fedakarlıktan dolayı sizlere teşekkür ediyor, böylesine güzel günlerde olduğu gibi karşılaşacağınız tüm zorluklarda da her zaman birlik beraberlik içinde eğitim sistemimizin gelişmesi, ülkemizin gelişmesi, ve potansiyelimiz geleceğimiz çocuklarımızın gelişmesi yarınlara daha donanımlı bir şekilde hazırlamak için elinizden ve elimizden gelen tüm gayret ve çabası içinde olmalıyız ve olacağız. Sevgili öğretmen arkadaşlarım, en içten duygularımla Öğretmenler Gününüzü kutlar nice aydınlık günlerde hep birlikte güzellikleri paylaşmak ve devam ettirmek dileğiyle saygı ve sevgilerimi sunuyorum.  

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                     Fethi ATEŞ

                                                                                                                                                                                                                                                                                İlçe Milli  Eğitim Müdürü

İstiklal Mah. Atatürk Caddesi No 7 62500 PERTEK/TUNCELİ - 0 (428) 651 24 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.