TUNCELİ PERTEK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURULARI DUYURUSU

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK  BAŞVURULARI DUYURUSU

PERTEK  İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2019-2020 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI EK DERS ÜCRETİ KARŞILIĞI ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRME ESASLARI

1. Bu esaslar 657 sayılı devlet memurları kanunu 89. Maddesi ve Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9. Maddesine dayanılarak hazırlanmıştır.

 

2. İlgililer PERTEKİlçesinde 2019-2020 eğitim-öğretim yılı süresince öğretmen sayısının yetersiz olması halinde ihtiyaç bulunan/oluşacak eğitim kurumlarında görevlendirilecektir.

 

3. İlçemizde, 2019/2020 Eğitim Öğretim yılı ücretli öğretmenlik için başvurular http://www.turkiye.gov.tr (e-Devlet) adresi üzerinden 2019 yılı KPSS puanları 29/08/2019 açıklanması itibariyle  alınacak olup, 4 Eylül 2019 tarihine kadar yapılmış ve Müdürlüğümüz tarafından kayıt altına alınmış olan başvurular esas alınacaktır. Birinci listenin yetersiz kalması durumunda Müdürlüğümüz tarafından belirlenecek ikinci bir tarih, indirilecek yeni listeye göre yapılacak görevlendirmelere esas oluşturacaktır.

4. Yerleştirmelerde 2019 KPSS puan üstünlüğü esas alınarak sıralama yapılacaktır. Bu nedenle adayların 2019 KPSS puanını sisteme girmeleri, önceden kayıt yapanların ise 2019 KPSS Puanlarının tekrardan güncellemeleri gerekmektedir.

 

5. Ek Ders Karşılığı Ücretli Öğretmen görevlendirilmelerinde öncelik aşağıdaki sıralamaya göre yapılacaktır.

 

? Eğitim Fakültesi Mezunları ve formasyon sertifikasına sahip Fen-Edebiyat Fakültesi Mezunları

? Formasyon sertifikası olmayan Fen-Edebiyat Fakültesi mezunları

? Yan alana sahip olanlar ile ihtiyaç duyulan alanda sertifika sahibi olanlar

? Ön Lisans Mezunları , Emekli Öğretmenler, Kamu Görevlileri (Mevcut Lisans Mezunlarının yetersiz kalması halinde görevlendirmeleri yapılacaktır. Kamu görevlileri ile emekli öğretmenler tüm öncelikler tamamlandıktan sonra görevlendirilecektir.)

 

6. Aşağıda yer alan sertifikalar görevlendirmeye esas olarak kabul edilecektir.

? İngilizce Sertifikası,

? Özel Eğitim Sertifikası.

 

7. Başvurular sonucunda görevlendirilmeleri onaylananlardan aşağıdaki belgeler istenecektir.

 

? Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Aslını görmek şartıyla)

? Adli Sicil Kaydı (Yeni tarihli olması koşuluyla e-Devlet Çıktısı kabul edilmektedir.)

? Diploma ve Geçici Mezuniyet Belgesi (Aslını görmek şartıyla veya Müdürlüğümüzde doğrulanmak şartıyla e-devlet çıktısı kabul edilmektedir.)

? Erkek Adaylar İçin; Başvuru tarihi itibariyle askerlikle ilişiği bulunmamış olmak (Yeni tarihli ve hangi kurumu verileceği belirtilmiş olması koşuluyla e-Devlet Çıktısı kabul edilmektedir.)

 İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü ile bu bölümlere eş değer fakülte, yüksekokul mezunları dışında "İngilizce" branşından başvuru yapmak isteyenlerin İngilizce Sertifikalarının bir nüshası Müdürlüğümüzde kalmak üzere beyan etmek zorundadırlar.

 

NOT: İstenecek olan evraklarda eksiklik tespit edilmesi durumunda hiçbir şart altında görev

verilmeyecektir.

8. Yapılacak sıralama sonrasında şartlarını sağlayanlar, güvenlik soruşturması neticesine göre görevlendirilecektir. Güvenlik soruşturması yapılmayanlar kesinlikle görevlendirilmeyecektir.

 

9. Soruşturma sonucunda FETÖ ve diğer terör örgütlerine ve Devletin Milli Güvenliğini tehdit eden yapılara mensubiyeti, üyeliği, iltisakı veya bağlantısı olduğu tespit edilenlere kesinlikle hiçbir şart ve unvan altında görev verilmeyecektir.

 

İstiklal Mah. Atatürk Caddesi No 7 62500 PERTEK/TUNCELİ - 0 (428) 651 24 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.